Kürek Milli Takımı 2 madalya kazandı
![](https://orta-ajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/kurek-milli-takimi-2-madalya-kazandi-e3S1N2Qw.webp)
Kürek Milli Takımı, Çin’de düzenlenen 31. Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nın 9. gününde 1 altın ve 1 bronz olmak üzere toplam 2 madalya kazandı.
Kürek Milli Takımı, Dünya Üniversite Yaz Oyunları’na Hafif Tek, Çift ve Dört Tek Tek takımlarıyla katıldı. Yarışlarda Hafif Sıklet Tek Çift kategorisinde mücadele eden Enes Gök, 7:11.96’lık derecesiyle yarışları birinci bitirerek altın madalyanın sahibi oldu.
Aydın İnanç Şahin, Kaan Yılmaz Aydın, Ahmet Ali Kabadayı ve Ulaş Kurt’tan oluşan Dört Tek takımı 6:18.14’lük derecesiyle yarışları üçüncü sırada tamamlayarak bronz madalyanın sahibi oldu.
Kürek Milli Takımı bu derecelerle Dünya Üniversiteler Yaz Oyunlarında 2 madalya kazandı. Türkiye’nin kazandığı toplam madalya sayısı 27’ye yükseldi. – İSTANBUL