Ekonomi

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: İstihdam edilen kişi sayısı 124 bin kişi artarak 31 milyon 724 bin kişiye ulaştı

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Temmuz-Eylül 2023 dönemi “3. Çeyrek” döneminde “İstihdam edilen kişi sayısı bir önceki çeyreğe göre 124 bin kişi artarak 31 milyon 724 bin kişiye ulaştı” dedi.

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Temmuz-Eylül 2023 dönemi “3. Çeyrek” dönemine ilişkin istihdam, genç işsizliği ve işsizlik oranlarına ilişkin bilgiler paylaştı. Paylaşımında enflasyonla mücadele konusunda kararlı adımlar atıldığını belirten Yılmaz, bu konuda kapasitelerini koruduklarını ifade etti. Ekonomide güçlü bir biçimde üretim yaratmak. Yılmaz, paylaşımında, “Genç istihdamı da dahil olmak üzere istihdam artıyor ve istihdam oranları düşmeye devam ediyor. 2023 yılı Temmuz-Eylül ‘III. Çeyrek’ döneminde istihdam edilen kişi sayısı geçen yıla göre 124 bin kişi arttı.” önceki çeyrekte 31 milyon 724 bin kişiye ulaştı. 15- “24 yaş genç nüfusta işsizlik oranı bir önceki çeyreğe göre 0,7 puan azalarak yüzde 17,1 oldu. İşsizlik oranı ise 0,5 puan azalarak yüzde 9,2’ye geriledi” dedi.

Yılmaz, paylaşımında gelecekte daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye için işsizlikle mücadeleye ve istihdam dostu politikalar izlemeye devam edeceklerini vurguladı. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu